cont

Badavut Hakkında

Türkiye’nin doğa harikalarından biri olan Badavut plajı, Balıkesir iline bağlı olan Ayvalık ilçesinin Sarımsaklı beldesinde bulunmaktadır. Badavut Plajı, doğal bir plaj olma özelliği barındırmaktadır.

Ayrıca Doğa harikası Badavut Plajı; Cennet Tepesi, Şeytan Sofrası ve Cunda Adası gibi ilgi çekici yerlere yakınlığıyla da öne çıkmaktadır.

Ege Denizinin İncisi olarak da öne çıkmayı başaran bir doğa harikası olan Badavut Plajı özellikle de kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için özel bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. Göz kamaştıran masmavi denizi ve güzel kumsalı ile ziyaretçilerinin çok büyük beğenisini toplayan plajlar arasında kendisine yer bulmayı başarmış durumdadır.

Badavut Plajı mavi bayrak sahibi noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun beraberinde Sağlık Bakanlığı nezdinde gönül rahatlığıyla denize girme olanağı sağlayan özel plajlar arasında yerini almaktadır. Bu nedenden dolayı bölgeden yahut ülkenin farklı bölgelerinden Badavut plajı güzelliklerini merak edenler ve sakinlik isteyenler için özel bir atmosfer barındırmaktadır.

Badavut Plajı’nın sahip olduğu ferahlatıcı serin denizi ise su sporları ile vakit geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir yapı barındırıyor. Sonbahar ve kış aylarının yaşandığı dönemlerde çoğunlukla kuş gözlemcilerin gitmeyi tercih ettiği Badavut, rüzgarın dalgalar eşliğinde şekillendirdiği ilginç kaya yapısının yanı sıra, kalabalıktan uzak denize girme olanağı tanıdığı için de tercih edilen muhteşem noktalardan birini oluşturuyor.

Badavut Plajı Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış durumda olan mavi bayrağa sahip en güzel sahil yerlerinden biri olarak varlık göstermektedir. Özellikle bilindiği üzere Ayvalık ilçesinin sınırlarında bulunan deniz genelde sığ olarak öne çıkmaktadır. O nedenden dolayı küçük ve büyük her yaştan ziyaretçinin rahatlıkla denize girebileceği bir nitelik barındırmaktadır. Plaj içerisinde ziyaretçilerin hizmetlerinden yararlanabilecekleri kafeterya bulunmaktadır. Bunun yanında ziyaretçilerin ve yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabilme olanağı söz konusudur.